5 cenově dostupných MSLA tiskáren pro začátečníky

5 cenově dostupných MSLA tiskáren pro začátečníky

Objevte resinový tisk a vytvářejte různé modely!

Hledáte cenově dostupnou resinovou tiskárnu, abyste mohli začít s 3D tiskem? Potom jste tu správně! Představíme Vám 5 cenově dostupných resinových tiskáren do 13 000 Kč, které jsou díky svým specifickým vlastnostem ideální pro začátečníky.

Pro profesionální zařízení už nemusíte sahat hluboko do kapsy, resinové 3D tiskárny zažívají v současnosti obrovský boom. Před deseti lety to vypadalo úplně jinak a za takovou tiskárnu jste museli utratit až desítky tisíc Kč. V dnešní době se dají sehnat levné modely za méně než 5 000 Kč.

MSLA 3D tiskárny, které Vám pomohou začít

Zde prezentované resinové tiskárny jsou nejen cenově dostupné a vhodné pro začátečníky, ale mají také něco společného: všechny používají MSLA technologii.

⇒ Jak funguje resinová tiskárna s MSLA technologií?

V procesu MSLA (Masked Stereolithography) je syntetický resin selektivně osvětlen zespodu pomocí LCD displeje. LCD displej vytváří masku pro každou tiskovou vrstvu a blokuje tak UV světlo v určených bodech.

Tímto způsobem je exponována pouze požadovaná oblast a je zajištěno cílené vytvrzení resinu. LCD maska se zobrazuje digitálně a skládá se z pixelů, které v konečném důsledku určují maximální možné rozlišení.

Díky své nízké ceně se MSLA tiskárny staly první volbou v segmentu levných resinových tiskáren.


1. Elegoo Mars 3

Elegoo Mars 3 je již šestým zařízením ze série Mars a slibuje o 30 % vyšší přesnost tisku než jeho předchůdce. V modelu Mars 3 Elegoo kombinuje nejlepší vlastnosti svých předchozích verzí a jde ještě o krok dále s úžasným 4K rozlišením 35 mikronů.

  • Velký objem tisku

Ostatní tiskárny v naší top 5 mají také tak vysoké rozlišení, ale s rozměry 143 x 89,6 x 175 mm nabízí Elegoo Mars 3 výrazně větší tiskovou kapacitu než jeho předchůdce a mnoho dalších monochromatických 4K resinových tiskáren.

  • Výkonný zdroj světla a vylepšený systém chladiče

4K monochromatická LCD tiskárna má nový výkonný COB světelný zdroj, který byl zasunut pod obrazovku, a dostala vylepšený systém chladiče, který udržuje vnitřek tiskárny na optimální teplotě a přispívá k delší životnosti tiskárny.

Resinová tiskárna má také vylepšené FEP fólie a novou pískovanou konstrukční desku, která zajišťuje dobrou přilnavost modelu.

  • Předplatné ChiTuBox Pro Slicer zdarma

V ceně je také roční předplatné ChiTuBox Pro v hodnotě přibližně 3 600 Kč, což ve spojení s jejími dalšími vynikajícími funkcemi dělá z Mars 3 dobře vybavenou MSLA tiskárnu pro začátečníky i pokročilé uživatele.


Technické specifikace tiskárny Elegoo Mars 3

Software

ChiTuBox
Displej 6,6palcový monochromatický 4K LCD
Ovládání 3,5palcový dotykový displej
Připojení USB
Zdroj světla UV světlo o vlnové délce 405 nm
Tiskový prostor 143 (D) x 89,6 (Š) x 175 (V) mm
Rozlišení XY 35 μm (4098 x 2560)
Rozlišení Z 10 μm
Velikost zařízení 227 x 227 x 438,5 mm
Hmotnost 5,2 kg


2. Elegoo Saturn

U značky Elegoo ještě zůstaneme a nyní se zaměříme na velkoformátový model Elegoo Saturn, první 3D tiskárnu od Elegoo s monochromatickým LCD displejem. Elegoo Saturn zaujme 8,9palcovým LCD displejem a obrovským tiskovým prostorem o rozměrech 192 x 120 x 200 mm.

  • Pro velké a detailní modely

Elegoo Saturn je jednou z prvních 8,9palcových LCD tiskáren, které mají nově vyvinutý 4K monochromatický LCD displej. S touto novou technologií dosahuje neuvěřitelné rychlosti tisku a potřebuje pouze 1 - 2 sekundy na vrstvu, zatímco běžné LCD 3D tiskárny vyžadují na vytvoření jedné vrstvy 7 - 8 sekund.

Monochromatický LCD displej je také tepelně stabilní a má mnohem delší životnost než běžné LCD displeje. Můžete s ním tisknout déle než 2 000 hodin! I navzdory velkému tiskovému prostoru dosahuje Elegoo Saturn velmi vysoké přesnosti až 50 mikronů díky 4K rozlišení.

  • Ovládání vhodné pro začátečníky

Díky uživatelsky přívětivému systému, barevnému 3,5palcovému dotykovému displeji a nejnovějšímu softwaru ChiTuBox se Elegoo Saturn velmi snadno používá a je ideální pro začátečníky.

Pokud tedy chcete vytvářet velkoformátové a detailní modely, Elegoo Saturn je rozhodně vhodným kandidátem.


Technické specifikace tiskárny Elegoo Saturn

Software

ChiTuBox
Displej 8,9palcový monochromatický 4K LCD
Ovládání 3,5palcový dotykový displej
Připojení USB, LAN
Zdroj světla UV světlo o vlnové délce 405 nm
Tiskový prostor 192 (D) x 120 (Š) x 200 (V) mm
Rozlišení XY 50 μm (3840 x 2400)
Velikost zařízení 280 x 240 x 446 mm
Hmotnost 12,2 kg


3. Phrozen Sonic Mini 4K

Stejně jako již uvedené 3D tiskárny je i Phrozen Sonic Mini 4K vybavený LCD panelem s 4K rozlišením, který umožňuje tisk ve vysokém rozlišení 35 mikronů. 6,1palcový monochromatický LCD displej rovněž zajišťuje vysokou rychlost tisku a vyžaduje pouze 1 - 2 sekundy expozice na jednu vrstvu.

Tepelně stabilní monochromatický LCD displej má také delší životnost než běžné LCD displeje a vyžaduje méně údržby a méně častou výměnu.

  • ParaLED modul

Phrozen Sonic Mini 4K využívá ParaLED modul, který zajišťuje rovnoměrnější expozici, vyšší účinnost a lepší odvod tepla.

Se svým tiskovým prostorem 135 x 75 x 130 mm nenabízí tolik prostoru jako Elegoo Mars nebo Saturn, ale pokud Vám na prostoru až tak nezáleží nebo nechcete kupovat zařízení od Elegoo, pak je Sonic Mini 4K rozhodně skvělou volbou, se kterou můžete vytvářet modely s vysokým rozlišením.


Technické specifikace tiskárny Phrozen Sonic Mini 4K

Software

ChiTuBox
Displej 6,1palcový monochromatický 4K LCD
Ovládání 2,8 palcový dotykový displej
Připojení USB
Zdroj světla UV světlo o vlnové délce 405 nm
Tiskový prostor 134 (D) x 75 (Š) x 130 (V) mm
Rozlišení XY 35 μm (3840 x 2160)
Velikost zařízení 248 x 248 x 327 mm
Hmotnost 5 kg


4. Creality LD-002H

Na rozdíl od předchozích MSLA tiskáren je LD-002H od Creality zařízení s monochromatickým 6,08palcovým 2K LCD panelem a tiskovým prostorem 130 x 82 x 160 mm. Velikost pixelu (XY) je 51 mikronů. Vzhledem k tomu, že tento model má ze všech 5 zmíněných tiskáren nejnižší rozlišení, jde také o cenově nejvýhodnější zařízení.

  • Filtr s aktivním uhlím a vylepšená expoziční jednotka

Filtrace vzduchu u LD-002H probíhá přes filtr s aktivním uhlím v tiskové komoře.

Integrovaná UV expoziční jednotka se silnou propustností zajišťuje stabilnější expozici a vyšší úspěšnost

  • Firmware ChiTu a slicer ChiTuBox

LD-002H využívá firmware ChiTu a slicer ChiTuBox, díky čemu je příprava tisku velmi jednoduchá.


Technické specifikace tiskárny Creality LD-002H

Software

ChiTuBox
Displej 6,08palcový monochromatický 2K LCD
Ovládání 3,5palcový dotykový displej
Připojení USB
Zdroj světla UV světlo o vlnové délce 405 nm
Tiskový prostor 130 (D) x 82 (Š) x 160 (V) mm
Rozlišení XY 51 μm
Velikost zařízení 221 mm x 221 mm x 403 mm
Hmotnost 6,6 kg


5. Anycubic Photon Mono X

Když je řeč o resinových tiskárnách, neměl by chybět ani Anycubic.

Čínský výrobce 3D tiskáren je v naší top 5 zastoupen s výkonným modelem Photon Mono X, který je nejdražší tiskárnou v naší skupině, ale zato velmi bohatě vybavenou.

  • Velký tiskový prostor a 8,9palcový LCD displej

Anycubic Photon Mono X je vybaven velkým tiskovým prostorem o rozměrech 192 x 120 x 245 mm a má 8,9palcový 4K monochromatický LCD displej.

Dosahuje neuvěřitelné rychlosti tisku a vytvrzení jedné vrstvy trvá pouze 1 - 2 sekundy.

Navzdory velkému tiskovému prostoru dosahuje Anycubic Photon Mono X velmi vysoké přesnosti až 50 mikronů díky 4K rozlišení.

  • Dálkové ovládání aplikace Anycubic

Integrovaný WiFi modul zajišťuje pohodlnou konektivitu s 3D tiskárnou. Photon Mono X můžete snadno připojit pomocí aplikace v mobilním telefonu a spravovat a monitorovat proces tisku.


Technické specifikace tiskárny Photon Mono X

Software

Photon Workshop (lze použít také s ChiTuBox)

Displej 8,9palcový monochromatický 4K LCD
Ovládání 3,5palcový dotykový displej
Připojení USB, WiFi
Zdroj světla UV světlo o vlnové délce 405 nm
Tiskový prostor 192 (D) x 120 (Š) x 245 (V) mm
Rozlišení XY 50 μm
Velikost zařízení 270 x 290 x 470 mm
Hmotnost 14 kg


Na závěr k domácím resinovým tiskárnám

Samozřejmě doufáme, že Vás některá z prezentovaných resinových tiskáren osloví a najdete zařízení, které Vám bude vyhovovat a dělat Vám radost. Podrobné informace o uvedených tiskárnách naleznete na stránce příslušného produktu.

Navštivte také náš kanál YouTube, aby vám neunikly žádné prezentace, recenze nebo návody pro 3D tiskárny!