Recenze produktů: GKtwo, Resin Curing Station a Ultra Sonic Resin Cleaner od UniFormation

Recenze produktů: GKtwo, Resin Curing Station a Ultra Sonic Resin Cleaner od UniFormation

Poprosili jsme našeho experta na testování produktů Lukase, aby se blíže podíval na 3 zařízení značky UniFormation. V tomto článku se dozvíte, co se mu na jednotlivých zařízeních obzvláště líbilo, z čeho až tak nadšený nebyl a jaké jsou jeho návrhy na zlepšení. Příjemné čtení!


UniFormation GKtwo

První dojmy

Resinová tiskárna GKtwo značky UniFormation na mě udělala dojem hned od začátku. Díky kvalitně zpracovanému krytu a solidně vypadající nádrži na resin působí tiskárna robustním a stabilním dojmem.

Nadchlo mě také rozsáhlé příslušenství, které je součástí doručení. Obzvláště praktická je přiložená špachtle, s jejíž pomocí lze snadno odstranit zbytky resinu v nádržce. Nejenže se tak vyhnete nákladnému plýtvání materiálem, ale i jinak časově náročné čištění po tisku je rychlejší a efektivnější.

Nastavení

Nastavení tiskárny proběhlo hladce a neměl jsem s ním žádné problémy.

Zjistil jsem však, že tisková deska byla předem vyrovnána společností UniFormation a nebyla 100% rovná, což je poněkud nepříjemné zjištění. V tomto případě by byla na místě možnost ruční nivelace tiskárny. Musím se přiznat, že jsem se neobtěžoval přemýšlet o tom, zda bych povolením šroubů mohl desku vyrovnat, protože mé modely byly i tak vytištěny velmi pěkně. Bohužel jsem v přiloženém popisu nivelace nenašel žádné informace o tom, jak přesně funguje.

Praktické provedení

Osobně si myslím, že silnou stránkou zařízení GKtwo je inovativní design zásobníku na resin. Místo otravných šroubů, které se musí při každém čištění odšroubovat a znovu našroubovat, je nádržka takříkajíc "zasunutá". Díky tomu je její čištění velmi snadné a šetří drahocenný čas.

Obrovskou nádrž lze naplnit velkým množstvím resinu, což je výhodné zejména pro velké tiskové projekty. nFEP fólie je pevně připevněna k zadnímu okraji nádrže pomocí šroubů a lze ji snadno vyměnit. Dodatečné rozšíření okraje nádrže je chytrým doplňkem, který minimalizuje riziko rozlití.

Jsem však toho názoru, že maximální kapacita nádrže, která činí 700 g, by mohla být více zdůrazněna, protože toto množství nesmí být za žádných okolností překročeno! Při mém testování nechybělo málo a nádrž se mi málem celá vylila.

Rozhraní

Tiskárna se velmi snadno používá. Nabídka je intuitivně navržena a perfektně reaguje na dotyk i v případě, že nosíte rukavice. Za obzvláště praktickou považuji funkci, která umožňuje zobrazit dobu tisku a zvolit jazyk.

Důležité je, že tiskárna nabízí vícejazyčné navigační menu. V některých případech jsem však zaznamenal drobné nesrovnalosti nebo chyby v překladu. Přesto jsou možnosti nabídky obecně jasně formulované a snadno se v nich orientuje.

►Ovládání

Jakmile je kryt zavřený, tiskárna pracuje mimořádně tiše. Při otevřeném víku je ventilátor pouze mírně hlasitější - to je pravděpodobně způsobeno filtrem s aktivním uhlím. Filtr je umístěn v zadní části tiskárny, což působí dojmem mírné nestability, ale nijak to neovlivňuje funkčnost.

Víko se otevírá směrem nahoru

Možnost zvednout víko nahoru, aniž byste jej museli zvlášť sundávat, je praktická a šetří čas. Ttlumič víka by byl však užitečným doplňkem, zejména když máte volnou pouze jednu ruku a chcete tiskárnu zavřít.

► Návrhy na vylepšení

Drobná vylepšení týkající se hlučného filtru s aktivním uhlím a možnost ruční nivelace by mohla ještě více završit již tak výborný celkový dojem.

Závěr

Závěrem mohu tuto resinovou tiskárnu bez výhrad doporučit. Zaujme širokou nabídkou příslušenství, snadnou obsluhou a atraktivním designem. Modely vytištěné pomocí GKtwo mají fantastickou kvalitu a netrápí je problémy s přilnavostí. Díky velkému objemu nádrže je tiskárna ideální pro širokou škálu tiskových projektů.UniFormation Curing Station

Díky robustnímu zpracování a atraktivnímu designu se vytvrzovací stanice dokonale hodí k 3D tiskárně GKtwo. Nabízí vše, co byste od kvalitní vytvrzovací stanice očekávali. Vnitřní rozměry jsou velkorysé a nabízejí dostatek prostoru pro různé 3D tištěné objekty.

Polymerizace

Jednotná expozice zajišťuje účinné a úplné vytvrzení modelů, což vede ke zlepšení kvality a pevnosti povrchu.

Jedinou výtku mám k omezení výšky polymerovaných objektů. Ačkoli má moje 3D tiskárna tiskový objem 228 x 128 x 245 mm, do vytvrzovací stanice mohu umístit pouze objekty o maximální výšce 150 mm. To znamená, že větší předměty musím přemístit, jinak je do stanice nedostanu. To je škoda!

Ovládání

Celkově vzato je ovládání vytvrzovací stanice jednoduché a intuitivní. Většina funkcí je srozumitelná a nevyžaduje velké zaškolení. Symbol ozubeného kola pro nastavení času mi však připadá trochu zbytečný a raději bych měl možnost nastavit čas bez kliknutí. Ale to je jen drobná poznámka.

Chytré funkce

Díky senzoru detekce dveří se proces vytvrzování automaticky přeruší, jakmile se otevře víko. To je samozřejmě praktické, protože je vhodnější nedívat se přímo na UV světlo.

Závěr

S vytvrzovací stanicí jsem nadmíru spokojen. Kromě mírného výškového omezení a minimální kritiky týkající se obsluhy mohu vytvrzovací stanici UniFormation bez výhrad doporučit.UniFormation Ultra Sonic Resin Cleaner

Resin Cleaner od UniFormation zaujme nejen krásným designem, který i vizuálně ladí s 3D tiskárnou GKtwo, ale také stabilní konstrukcí a velkorysou kapacitou čisticí kapaliny.

Slot pro tiskovou desku + čisticí koš

Co se mi na čističi resinu obzvlášť líbí, je prohlubeň ve víku. Je navrženo tak, aby dokonale pasovala na tiskovou platformu mé 3D tiskárny, což nejen neuvěřitelně usnadňuje čištění vytištěných objektů, ale také šetří čas a námahu. Pokud se rozhodnete vytištěné objekty z tiskové platformy odebrat, není to žádný problém: součástí doručení je také čisticí koš na uložení vytištěných objektů.

Výklopné víko

Víko čističe resinu se snadno zavírá a dobře těsní. Díky tomuto těsnění je chod přístroje o něco tišší. I když se mi hluk stále zdá nepříjemný, je přesto příjemné, že dochází alespoň k určitému snížení hlučnosti.

Vypouštěcí ventil na zadní straně

Dalším praktickým prvkem je vypouštěcí ventil na zadní straně přístroje. Když je čas vyměnit čisticí kapalinu, mohu ji přes ventil snadno a čistě vypustit. Šetří to čas a zabraňuje případnému rozlití nebo postříkání.

Ovládání

Stejně jako u vytvrzovací stanice mi symbol ozubeného kola pro nastavení času připadá trochu zbytečný.

Závěr

S čističem resinu jsem celkově velmi spokojen. Funkce, jako je prohlubeň na víku nebo vypouštěcí ventil, usnadňují a zefektivňují proces čištění.