Tipy pro tisk s filamentem ColorFabb copperFill

Tipy pro tisk s filamentem ColorFabb copperFill

Nový copperFill od colorFabb je skvělým doplňkem pro ostatní Metal filamenty. Když materiál vyleštíte, objeví se na povrchu pěkný měděný třpyt. Materiál je asi 4x těžší než běžná PLA.

Tisková podložka

Filament lze skvěle tisknout na vyhřívanou i nevyhřívanou tiskovou podložku. U nevyhřívaných tiskových podložek doporučujeme na plochu aplikovat pásku Blue Tape. Materiál CopperFill má mnohem menší míru deformace než běžná PLA, a proto se snadněji tiskne.
U vyhřívaných tiskových podložek doporučujeme teplotu přibližně 55-60 °C, aby 3D model ideálně přilínal.

Hotend

Vzhledem k tomu, že se uvnitř filamentu nachází kov, je vedení tepla vyšší než u běžné PLA. V důsledku toho se hotened zahřívá a ochlazuje rychleji.

Nastavení sliceru

V tabulce jsou uvedena nejdůležitější nastavení pro Cura a Makerware.

3D tiskárna Výška vrstvy (mm) Rychlost (mm/s) Teplota (°C) Stavební deska teploty (°C) Vzdálenost zpětného tahu (mm) Rychlost zpětného tahu (mm/s)

MakerBot Replicator 2

0,16 / 0,2 80 190-205 n/A (Standard)

(Standard)

Ultimaker Original 0,2 / 0,27 50 200-210 n/A 4.5

45

Ultimaker 2 0,2 / 0,27 50 195-210 55/60 4.5

25/45

Postprocessing

Nejoblíbenější metodou je vyleštění modelu drátěnkou.

  1. K leštění povrchu modelu použijte drátěnku. Nevyvíjejte příliš velký tlak na model nebo na jednu jeho oblast, protože může lehce zteplat a změknout.
  2. Po ukončení prvního kroku by se měl model už trochu lesknout. Dále na model nastříkejte černou barvu. Poté barvu okamžitě setřete bílým hadříkem. Na těžko dosažitelných místech vznikne krásný kontrast.
  3. Posledním krokem je vyleštění modelu měděným lakem. Komponent se potom leskne ještě více a objeví se na něm i tzv. patina.

Zde naleznete všechny kovové filamenty od ColorFabb!