Recenze produktu: Elegoo Mars 4

Recenze produktu: Elegoo Mars 4

Tiskárna Mars 4 je nejnovějším přírůstkem do cenově dostupné řady 3D tiskáren Elegoo. Oproti svému předchůdci Elegoo Mars 3 Pro nabízí Mars 4 některé vylepšené funkce za nízký příplatek 1 200 Kč.

Tiskový prostor a rychlost tisku

Elegoo Mars 4 má tiskový prostor o rozměrech 153,36 x 77,76 x 175 mm, což je jen o něco málo více než u jejího předchůdce. Rychlost tisku se však znatelně zvýšila: zatímco Mars 3 Pro dosahuje rychlosti 30-50 mm/h, Mars 4 pracuje rychlostí 30-70 mm/h.

Monochromatický LCD displej a tisková deska

Dalším vylepšením modelu Mars 4 je monochromatický LCD displej s vysokým rozlišením. Z hlediska kvality tisku nejsou podle mých zkušeností téměř žádné znatelné rozdíly oproti modelu Mars 3 Pro. Modely jsou vytištěny přesně a detailně, takže je těžké posoudit, zda Mars 4 představuje v tomto ohledu výrazný pokrok oproti svému předchůdci.

Z hlediska přilnavosti jsem nezaznamenal velký rozdíl oproti pískované tiskové desce předchozího modelu.

► Dotykový displej

Jedním bodem, který může některé uživatele zklamat, je zachování původního odporového dotykového displeje. Kapacitní dotykový displej by jistě umožnil intuitivní ovládání.

Závěr

Elegoo Mars 4 je bezpochyby cenově dostupná 3D tiskárna, která splňuje základní požadavky. Vylepšení oproti předchozímu modelu jsou zřejmá, ale nemusí být dostatečně rozhodující, aby přesvědčila majitele Mars 3 Pro k přechodu na jiný model. Pokud nehledáte ty nejnovější a nejinovativnější funkce, zařízení Mars 4 je ideální nízkonákladovou tiskárnou základní úrovně nebo ideální tiskárnou pro upgrade.

S pozdravem,
Lukas